Calendar

<< November 2019 >> 
 ma  di  wo  do  vr  za  zo 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

01/06/2019 - Homepage Bericht (nieuwe locatie en organisatie Tempel) geplaatst 20170701 verwijderd 20190601

BELANGRIJK

Uw enthoesiasme voor het boeddhisme wordt gedeeld door vele leden en sympathisanten van Wat Dhammapateep. Daarvan getuigen ontelbare contacten in briefwisseling en gesprekken. In onze 'strategische visie' wordt gestreefd naar de ontwikkeling in onze "tempel" van een "Boeddhistisch StudieCentrum" dat een antwoord moet bieden op hun wensen en vragen. Boeddhisme in het Oosten is verbonden met culturele en sociale elementen van de lokale maatschappij, in een framework van beschermende wetten en instanties (in Thailand: Dynastie, Monnikenorde, Boeddhistische Instanties en de Lekenorganisaties) die in ons land ontbreken. Die ondersteuning en bescherming moet daarom geboden worden door onze vereniging. Alles wordt sterk bepaald wordt door de ideeën van de Thaise gemeenschap en hun integratie in onze maatschappij en dat is niet evident. De 'westerse' geïnteresseerde moet zich daar heel goed bewust van zijn om een goede inpassing te vinden van de Leer in zijn eigen levensbeschouwing. Een grote stap werd recent gezet door de aankoop van een eigendom in Muizen waar evenwel nog veel werk en management (verbouwing, inrichting, vergunningen, overeenkomsten enz.) vereist zijn om de wettelijke en organisatorische aspecten van onze activiteiten in orde te krijgen. Ons bestuur en de monnik die daarvan deel uitmaakt zijn al naar de nieuwe locatie verhuisd. Heel wat activiteiten echter, waaronder de boeddhistische festivals, spelen zich voorlopig nog af op het oude adres (Kouterdreef 37 2800 Mechelen) waar de Grote Boeddha en de Sala (Thaise constructies) zich nog bevinden. Het voorgaande brengt mee dat bezoeken, infosessies en educatieve projecten momenteel zeer beperkt moeten worden. Wel is op zaterdagnamiddag een VRIJ bezoek mogelijk (zonder afspraak en organisatie) waarbij de monnik en aanwezige bestuurders eventueel beschikbaar zijn voor een gesprek en meer informatie. Waldimar Van der Elst, Voorzitter Wat Dhammapteep

FaLang translation system by Faboba